W dniach 15-16 luty na Miejskim Lodowisku odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w łyżwiarstwie szybkim.

Reprezentację naszej szkoły zajęły odpowiednio:
- dziewczęta 5 miejsce,
- chłopcy 7 miejsce.

Składy drużyn:
Dziewczęta: Wiktoria Denkiewicz, Marlena Godela, Natalia Skwarczynska, Agnieszka Modzelewska.
Chłopcy: Krystian Makuch, Kamil Wąs, Mateusz Polański, Karol Noga .

Opiekun Paweł Kapica.

15 lutego uczniowie kl. III A wzięli udział w kreatywnych warsztatach z przedsiębiorczości organizowanych przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Warsztaty polegały na etapowym rozwiązywaniu zagadek i problemów.

W dniach 27-28 luty odbędzie się kolejna edycja Dni Logistyka.

W ramach Dni Logistyka odbęda się konkursy:

 „Logistyka w praktyce”

Z każdej klasy drużyny dwuosobowe mogą zgłaszać swoją gotowość do potyczek intelektualnych – ilość drużyn nieograniczona.
Dwuosobowa drużyna proszona jest o podanie w terminie do 20.02.2018 (wtorek) składu oraz swojej nazwy związanej z logistyką (np. „Szaleni magazynierzy” itp.)
Pierwszym etapem będzie rozwiązanie krzyżówki. Najlepszych 10 drużyn, przejdzie do kolejnego etapu. A w etapie II-m same niespodzianki!
Zapisy w nieprzekraczanym terminie – 20.02.2018 – w sali 63 Magdalena Skoczewska lub 90 Edyta Waryś.

 „Logistyka w obiektywie"

Konkurs fotograficzny

 

„Logistyka”

Konkurs plastyczny

Zainteresowani uczniowie proszeni są o założenie swoich prac artystycznych w terminie do 23.02.2018 roku, do Magdaleny Skoczewskiej (sala 63) lub Edyty Waryś (sala 90).

W sali sesyjnej Urzędu Miasta podsumowano VI Powiatowy Konkurs „Szkolne izby pamięci i tradycji narodowej”.

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy rozgrywany był w dwóch kategoriach: Budujemy szkolne izby pamięci narodowej i Historia w przedmiotach zaklęta.

W pierwszej kategorii oceniano izby lub kąciki pamięci poświęcone patronowi szkoły, historii regionu i kraju. W tworzenie takich miejsc włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice - cała społeczność szkolna.

Druga kategoria to odtworzenie historii wybranego eksponatu historycznego znajdującego się w zbiorach istniejącej już szkolnej izby pamięci. Uczniowie przeprowadzali wywiady ze świadkami historii, specjalistami w danej dziedzinie, kontaktowali się z muzeami, archiwami i innymi instytucjami publicznymi. Zwieńczeniem pracy zespołów badawczych było wykonanie plakatu poświęconego wybranemu eksponatowi i przygotowanie ustnej prezentacji.

Komisja konkursowa przyznała Naszej Szkole:
W kategoria ,,Historia w przedmiotach zaklęta”- III miejsce (Magdalena Sykuła, Klaudia Gloc, Wiktoria Mrowiec - I b)
W kategorii ,,Budujemy Szkolne Izby Pamięci Narodowej”- wyróżnienie (Beata Owczarek, Anna Garbaciak, Michał Tomżyński - I c)

 

 

 

25 stycznia klasa II e oraz II g uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Instytut Techniki i Systemów Bezpieczeństwa przy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Temat warsztatów to "Odkryj tajniki kryminalistyki", które prowadziła Pani mgr inż. Karolina Grabowska.

Zajęcia były podzielone na dwie części. W pierwszej uczniowie zapoznali się z zasadami pierwszej pomocy, mieli możliwość przeprowadzenia akcji ratunkowej. W drugiej części spotkania był krótki wykład na temat zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia oraz zasad postępowania na przykładzie zaaranżowanego miejsca zbrodni. Na koniec mieli możliwość zobaczenia laboratorium kryminalistycznego, gdzie studenci szkolą się z zakresu kryminalistyki.

25 stycznia uczniowie klasy I A oraz III Aw ramach innowacji pożarniczej – uczestniczyli w prelekcji dotyczącej rekrutacji do Ochotniczej Straży Pożarnej i specyfiki wyjazdów interwencyjnych OSP, oznaczenia taktyczne wozów bojowych straży pożarnej z powiatu częstochowskiego.

Wysłuchali wykładu dotyczącego tlenku węgla potocznie zwany czadem: skąd się bierze, jak zapobiegać, czyli działania prewencyjne, objawy zatrucia tlenkiem węgla, udzielanie pomocy po zatruciu oraz zapoznali się z wyposażeniem torby PSP-R1.

Zajęcia prowadzili: dh Patryk Machura – OSP Mokrzesz, dh Dominik Błaszczyk – OSP Bogusławice.

Ostatni dzień pobytu w Antwerpii.

  • wizyta w drukarni wpisanej na listę UNESCO
  • Muzeum Plantin-Moretus.

Ostatnie spotkania z Rodzinami i czułe pożegnanie.

Do zobaczenia w kwietniu w Polsce !!

Kolejny dzień pełen wrażeń !!!!

  • wizyta w browarze Duvel
  • miasto Mechelem
  • forteca i więzienie Breendonk

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Pożegnalny wieczór w szkole i jego główna atrakcja czyli tradycyjne belgijskie frytki i kiełbaski prosto z zamówionego specjalnie dla nas food-trucka, który pojawił się niespodziewanie tylko dla nas.

A dziś zwiedziliśmy mały Kraków czyli Ghent, a w nim super uliczkę z gaffitti, Katedrę i śliczne uliczki miasta.

Na deser Park Wodny - super zabawa.

Samorząd Szkolny bardzo dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym finale WOŚP. Dzięki Wam nasz szkolna puszka była naprrawdeee ciężka i dzięki temu na pewno będziemy mieli swoją cegiełkę w Ratowanie Noworodków!!

Kolejny SUPER dzień .

Zwiedzamy drugi co do wielkości port w Europie oraz muzeum zbudowane na zasadzie połączonych kontenerów.

Po lunchu w szkole gry i zabawy w grupach.

Więcej artykułów…